5 chyb, které děláte a škodíte tak své pleti!

24.02.2021

PRO TOUHU VYŘEŠIT CITLIVOST PLETI, DĚLÁTE CHYBY, KTERÉ CITLIVOST PLETI ZPŮSOBUJÍ:

  1. Pleťovou řadu máte sestavenou z několika značek.
  2. Každou chvíli na svou pleť použijete jiný přípravek doufajíc, že tentokrát to bude to ono.
  3. Na pleť používáte micelární vody a věříte, že to je to nej co pro ni můžete udělat.
  4. Používáte čistící pomůcky jako houbičky, kartáčky a jiné top produkty, které jsou přece náhrada za návštěvy u kosmetičky.
  5. Svou pleť ponecháváte nahou, neoblečenou!

První rada je, nemíchejte přípravky s přípravky z jiných firem! Vývoj kosmetiky a její testování není jen tak pro srandu králíkům. Jejím cílem je dostat se k vytouženému cíli a všechny kroky v péči mají svůj důvod. Když si nakoupíte do koupelny mix značek, nemůžete se pak divit, že pleť reaguje citlivě, červená či štípe. Aby ne, když na ní vytváříte testovací laboratoř! 


Pleť se obnovuje přibližně každých 28 dnů. Vy jí někdy nedáte ani pár dnů a hned už vše vzdáváte. Pokud reakce na vaší pleti nejsou extrémní, dejte možnost své pleti si přivyknout. Zařazujte přípravky pěkně postupně ťap ťap, nikam nespěchejte. Pokud kosmetika opravdu bude to pravé ořechové pro vaši pleť zjistíte v rámci měsíce.  


Perfektně odličuje a je prostě boží.. o kom je řeč? O micelární vodě. Je jí plná televize a bez pochyb je to dříč, který pleť odlíčí na jedničku. ALE to co vám o micelách, základní kámen všech micelárních vod, neřekne je fakt, že dlouhodobým používáním se pleť stává zašedlá, slabá a začínají potíže s žilkami, které křehnou a praskají. Micelární voda je fajn na občasné použití, ale NE k každodenní péči o pokožku! 


Kartáčky, mechanické, elektronické, houbičky silikonové, pěnové.. vaše cíťa potřebuje vaši každodenní pozornost a největší radost bude mít, když se s ní "pomazlíte prsty"! Naše prsty jsou tou nejšetrnější metodou jak každodenně šetrně čistit pleť. Pleť štípe, červená, bolí z důvodu slabé, porušené první vrstvy kůže, na takovou pokožku, pomůcky pro čištění nepatří! 

Pokaždé když jdete ven, tak si logicky na sebe něco hodíte.. oblečete se podle počasí, které na vás venku čeká. Málo kdy si však do mrazu na pleť natřete krém s SPF, aby byla pleť chráněná a v bezpečí! Přitom zvýšení hydratace pleti jí může pomoci při mrazech, větru. SPF ochrání pleť před sluníčkem, které citlivé pokožce nesvědčí. Nezapomínejte SPF používat i v zimě, sluníčko svítí celoročně 

Audit koupelny ti pomůže pochopit co své pleti nedělat, jak efektivněji pečovat o pleť a šetřit peníze i čas. 

Ukážu ti:

  • jak postupovat, když pleť štípe, červená, pálí
  • jak si nastavit denní péči, tak aby zabírala minimum času
  • jak si vybrat pro sebe vhodnou kosmetiku
  • jak převychovat svou cíťu (citlivou pleť) k obrazu svému
  • jak ušetřit peníze za kosmetiku