Proč se pleť mastí?

23.04.2021

Hlavním důvodem jsou mazové žlázy, které svou nadprodukcí zahltí odvodné kanálky, ty se pak ucpou a problém je na světě. Lesknoucí se mazový film, se objeví nejčastěji v místech s největším počtem odvodných kanálků čelo, nos, brada tzv. T zóna, póry se nám zvětšují. Tímto však nekončí, lesknoucí pleť se stává živnou půdou pro bakterie, které mohou vést k zánětu mazových žlázek - akné vítám tě.

Jak tedy na mastnou pleť?

Vše stojí na správné technice a přípravcích určených k čistění pleti. Pomůžeme tak pleti se zbavit přebytečného mazu, předcházíme množení bakterií a následnému vzniku akné.

  • Pro mastnou pleť volíme vždy čištění gelové konzistence - pokožku čistíme ráno a večer.
  • Tonikum nevynecháváme, dodává nám potřebnou hydrataci, stahuje póry. Volíme takové, které obsahuje antibakteriální složky, které eliminují počet bakterií. Rozhodně bez alkoholu, který narušuje PH pokožky.
  • Pro normalizaci mazových žláz je dobré stimulovat pokožku, podporovat tak mikrocirkulaci. Tuto funkci plní peeling, který používáme dvakrát týdně. Peeling na bázi enzymů odstraní šetrně odumřelé buňky kůže. Napomáhá k normalizaci mazových žláz a stahování pórů.