Pro začátek, zahradní domek.

15.08.2021

Zahradní domeček už potřeboval nový kabátek. Koupila se barva a já se dala do natírání. Při natírání se mi vrací nejrůznější vzpomínky. Třeba na developerskou kancelář.

Psal se rok 2014. Rok, kdy jsem se poznala se svým manželem, toho času kluk co mě svezl na motorce. Byl konec léta a ty ses svěřil se svým snem koupit pozemek v nedaleké vesnici a na něm někdy v budoucnu postavit rodinný dům. Řekla jsem si no proč by ne, pokud máš sen někdy postavit dům, pozemek se bude hodit.  Doprovodila jsem tě do developerské kanceláře. 

Developer zněl jasně, pozemek vám neprodáme pokud na něm IHNED nezačnete stavět dům! Pamatuji si ten tvůj pohled jako dnes. Tento okamžik měl větší váhu než svatební den, kdy jsme si řekli své ano. No tak jo, jdeme stavět dům! Rozjel se kolotoč příprav, papírování, rozpočtů a těšení se. 

Štětec běhá po vyzrálém dřevě sem a tam a já dál přemýšlím, jak vše pokračovalo.  Asi nikoho nepřekvapí, že přípravy stavebního povolení zabraly opravdu hodně času. Možná proto se zrodila myšlenka si vyzkoušet stavbu nanečisto. Postavíme si svůj zahradní domek, který budeme využívat na stavbě na úklid nářadí a po té bude v zahradě plnit svůj účel dál. 

Tím začal náš první projekt. Koupilo se dřevo a začalo se s řezáním, hoblováním a tvořením pera a drážky. 


Netrvalo to dlouho a v dílně začal růst zahradní domeček. Mezi tím se vyřešila všechna razítka a podpisy a my mohli převést naše testovací "miminko" na zelenou louku. 

Dřevo lačně hltá barvu. No aby ne, píše se rok 2021 a náš domeček už zažil pár letních dnů a zim.

Víte natírám si tak zahradní domeček a přemýšlím nad tím co všechno můžeme zažít a vždy k tomu potřebujeme to zásadní, rozhodnutí! Kdyby v roce 2014 nepřišel ten pohled a rozhodnutí, že po pár měsících známosti se pustíme do něčeho takto velkého, tak bych dnes nenatírala s krásným pocitem, zahradní domek stojící vzadu v zahradě za krásným rodinným domem.  Velké věci se dějí jen odvážným.